انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
فهرست موضوعی
ورود

بررسی بالینی کانال ماندیبولر

بررسی بالینی کانال ماندیبولر
سال چاپ :۹۵
نوبت چاپ :دوم
تعداد صفحات :۱۳۶
قطع کتاب :وزیری- جلد شومیز-رنگی-گلاسه
شابک :6-255-408-600-978
کد شناسایی محصول: 101303
انتشارات : رویان پژوه
قیمت : ۲,۶۰۰,۰۰۰ ریال
۱۰% تخفیف دائمی خرید آنلاین : ۲,۳۴۰,۰۰۰ ریال

 بررسی بالینی کانال ماندیبولر

 تالیف دکتر مسعود یغمائی


مقدمه کتاب:

بدون شک اختلالات حسی در ناحیه دهان و فک و صورت، یکی از مهمترین و ناراحت کننده‏‌ترین عوارض احتمالی درمان‏‌های مختلف دندانپزشکی و جراحی است و بنابراین توجه به آن بسیار مهم است. امروزه به سبب افزایش جراحی‏‌های مجاور با کانال دندانی تحتانی مانند ایمپلنت و جراحی‏‌های ارتوگناتیک و دندان عقل و غیره، صدمات حسی در این ناحیه که یکی از علل شکایت بیماران است مورد توجه بیشتر قرار گرفته است.

اگرچه صدمات حسی در این ناحیه بیشتر متعاقب جراحی ایجاد میگردد ولی سایر درمان‌‏های دندانپزشکی مانند بیحسی موضعی، درمان‏‌های متداول ریشه و ترمیمی و حتی ارتودونسی می‏‌تواند سبب صدمه به محتویات کانال دندانی تحتانی و در نتیجه اختلالات حسی در ناحیه گردد. امروزه با توجه به روشهای جدید تصویربرداری، امکان بررسی دقیقتر کانال و در نتیجه پرهیز از صدمات حسی در ناحیه بیشتر شده است ولی به‌هرحال در برخی اعمال جراحی مانند دندان عقل و استئوتومی ناحیه شاخه صعودی و برخی جراحی‏‌های پیش از پروتز و بویژه ایمپلنت احتمال صدمات حسی وجود دارد و لازم است قبل از جراحی بیمار کاملاً در این مورد آگاه گردد.

دانلود فهرست کتاب

اخبار

نمایشگاه و کنگره انجمن دندانپزشکی ایران اکسیدا 2024

نمایشگاه و کنگره انجمن دندانپزشکی اکسیدا در تاریخ 25 تا 28 اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ در محل مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. این نمایشگاه سال‌های پیش در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین ...
files-dandanpezeshki-news-20240229100544Excida-2024-news-01-3942ffa61d331728fcb88745dbb19a2e.jpg